Death Note | Türkçe Altyazılı İndir


Death Note KONUSU: 
Death Note - Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Anime Sevenler'in Yorumları
Death Note izlediğim ilk anime kesinlikle tavsiye ederim.

Anime tek kelime ile şaheser.

İzlemezseniz çok şey kaybedersiniz.

Death Note BİLGİLER
MAL Puanı: 8.66 / 10
İngilizce İsmi: Death Note
Tür: Doğaüstü Güçler, Polisiye, Psikolojik, Gerilim, Gizem
Çıkış Tarihi: 2006
Bölüm Sayısı: 37
Süre: Bölüm Başı 23 dk.
Altyazı: Türkçe

Death Note Türkçe Altyazılı İNDİR

[''Death Note''] TURK ANİME İNDİR Keyifli Seyirler Diler...